Jedną z usług oferowanych przez naszą firmę jest cyklinowanie parkietu Kraków.

Firma Fudalej od prawie 20 lat zajmuje się profesjonalnym cyklinowaniem parkietu w Krakowie. Cyklinowanie wykonywane jest najczęściej z przyczyn niewłaściwie pielęgnowanego parkietu, co prowadzi do łuszczenia lakieru lub powstawania pęcherzyków powietrza.

Na podstawie naszego dużego doświadczenia chętnie doradzamy klientom przy wybraniu odpowiednich lakierów czy innych materiałów.

Cyklinowanie rozpoczynamy od starcia starej, zużytej nawierzchni. Do tego celu używamy specjalnych maszyn takich jak cykliniarki taśmowe czy szlifierki krawędziowe, dzięki którym dokładnie przygotowujemy parkiet przed kolejnym etapem. Cyklinowanie należy przeprowadzić kilka razy i za każdym razem zmieniać papier ścierny na drobniejszy. Pamiętajmy, że czynność tą należy powierzyć fachowcom, ponieważ nieumiejętne wykonanie cyklinowania może spowodować wgłębienia.

Kolejnym etapem jest szpachlowanie. Wykonywane jest spoiwem i wypełnia nam szczeliny między elementami parkietu. Tak przygotowaną powierzchnię należy zeszlifować drobnym papierem ściernym, następnie ją oczyścić i nanieść na nią podkład. Najlepiej, aby podkład był tego samego producenta, co lakier. Zmniejszy to koszt lakierowania.

Ostatnim etapem jest naniesienie kilku warstw odpowiedniego lakieru, który odpowiednio zabezpieczy nam parkiet. Warstwy można nakładać najwcześniej po kilkunastu godzinach, ale nie później niż po dobie. Im grubszą warstwę lakieru posiadamy tym parkiet będzie bardziej odporny na uszkodzenia.

Swoje usługi oferujemy na terenie miasta Kraków i okolicach.

Jeśli są Państwo zainteresowani naszymi usługami jak: cyklinowanie parkietu, układanie parkietu, olejowanie lub innymi usługami parkieciarskimi zapraszamy do kontaktu.

Kontakt